Ogrzewanie
Systemy kominowe Malwina  

Jaki komin do pieca wybrać?

Jeszcze kilka dekad temu, budując komin zazwyczaj robiono to w podobny sposób przy każdej konstrukcji, niezależnie od rodzaju pieca, czy też rodzaju budynku. Jedyne, czym różniły się kominy to wielkość przekroju poprzecznego. Dzisiaj wybór jest o wiele większy, a komin do pieca CO może mieć bardzo zróżnicowaną konstrukcję.

Na rynku dostępne są kominy zewnętrze bazujące na systemach kominowych ze stalowych rur, jak i wewnętrzne systemy kominowe stalowe, oraz systemy kominowe ceramiczne. W zależności od tego, jaki piec się posiada, trzeba wybrać odpowiednią wersję komina. Wybór zależy od różnych czynników, lecz komin systemowy Brata można dopasować właściwie do każdego rodzaju pieca, którego powszechnie używa się w domach.

Komin do pieca CO – jak wybrać?

Komin do pieca należy uzależnić w pierwszej kolejności od tego, jakie paliwo będzie spalane. Nieco inne wkłady do kominów stosuje się, gdy wyprowadzane spaliny są suche, a inne w przypadku spalin mokrych. Ma to fundamentalne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa, a także żywotności komina. Jeśli zastosuje się komin do spalin suchych, podczas gdy wyprowadzane spaliny będą mokre, niestety żywotność pieca może spaść nawet kilkukrotnie. Wiąże się to ze zjawiskiem skraplania się kondensatu, który dostaje się do wnętrza komina i bardzo agresywnie oddziałuje na jego ściany.

Jak dobrać system kominowy?

Różnice pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami sprowadzają się głównie do tego, z czego wykonuje się wkład kominowy. Komin systemowy Brata występuje w różnych wariantach, więc można go dobrać odpowiednio, niezależnie od tego, jaki ma się piec. Jeśli spaliny są mokre, powinien to być wkład ze stali kwasoodpornej, która jest odporna na działanie skraplającego się kondensatu. Szczegółowe informacje, do czego jest przeznaczony dany komin, zawsze są w jego specyfikacji technicznej. Firmy, które budują kominy w Lublinie, są w stanie złożyć dowolny komin systemowy, niezależnie od tego, do jakiego rodzaju pieca jest podłączany. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/