Dom
Komin tradycyjny Komin zewnętrzny Systemy kominowe Malwina  

Jak daleko można umieścić piec od komina?

Podczas projektowania budynków, a zwłaszcza podczas ich remontowania i rozbudowywania często pojawia się problem z koniecznością usytuowania pieca w nowym miejscu. Samo w sobie nie stanowi to dużego problemu, jednak kłopot pojawia się z tym że piec musi być podłączony do komina.

Nie zawsze jednak udaje się ustawić piec w taki sposób, by znajdował się on bezpośrednio obok starego komina, a wtedy trzeba wybudować nowy komin lub zbudować rozprowadzenie w postaci przewodu poziomego. Pozostaje jednak pytanie, jak daleko może znajdować się piec, od komina pionowego. Systemy kominowe w Łodzi są stosowane przez wiele firm, więc w razie konieczności można dość szybko zbudować nowy komin, który zastąpi stary.

Czopuch – jak długi może być?

Budując kominy w Radomiu i kominy w Łodzi ma się dostęp do wyspecjalizowanych w tym firm, z których usług warto skorzystać. Jest to spowodowane faktem, że komin jest dość newralgicznym elementem budynku, a nieprawidłowości w jego konstrukcji mogą być niebezpieczne dla nieruchomości, oraz jej użytkowników. Przewód kominowy poziomy powinien być tak krótki, jak to tylko możliwe. Piec należy umiejscowić więc bezpośrednio obok komina. Jeśli to jednak niemożliwe, należy zadbać, by przewód łączący piec z kominem, przebiegał możliwie w linii prostej i nie miał żadnych zagięć. Jest to niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa instalacji, a także jej trwałości.

W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy podczas bieżącej eksploatacji, które będą skutkowały koniecznością dostania się do wnętrza komina, na przykład w celu wyczyszczenia go. Każde załamania przewodu potęgują to ryzyko.

Jak projektować komin?

Rozbudowując budynek i budując nowy komin, zawsze należy skonsultować to z profesjonalnym architektem, który wprowadzi zmiany do projektu budowlanego i zapewni zgodność z prawem całego przedsięwzięcia. W przeciwnym razie inwestor naraża się na konsekwencje prawne, które w skrajnym przypadku mogą nawet poskutkować nakazem rozebrania budynku lub przebudowania go, co jest niezwykle kosztowne. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/